Lineup

Grid | List
Catfish-and-the-Bottlemen

Catfish and the Bottlemen Sunday / Main Stage

Dizzee-3

Dizzee Rascal Friday / Main Stage

Hinds

Hinds Sunday / Main Stage

Little-Simz

Little Simz Saturday / The Harley

Young-Fathers

Young Fathers Saturday / Main Stage

All-We-Are

All We Are Friday / Sheffield Cathedral

Amy-Becker-new

Amy Becker Friday

Arctangent-DJs

ArcTanGent DJs Saturday / City Hall

Ardyn

Ardyn Saturday / Sheffield Cathedral

Artist Placeholder

Banana Hill Saturday / Queens Social Club

Basement

Basement Saturday / City Hall

Beaty-Heart

Beaty Heart Saturday / Sheffield Cathedral

Black-Peaks

Black Peaks Saturday / City Hall

Blessa

Blessa Sunday / Sheffield Cathedral

Boddika

Boddika Friday / Code

C-Duncan

C Duncan Sunday / The Folk Forest

Capo-Lee

Capo Lee Saturday / Plug

Artist Placeholder

Cervo Saturday / Queens Social Club

Clay

Clay Friday / The Leadmill

Coco

Coco Friday / O2 Academy

Cowtown

Cowtown Sunday / The Harley

Craig-Charles

Craig Charles Saturday / Foundry

Crazy-P

Crazy P Friday / Queens Social Club

The-Crookes

The Crookes Saturday / Devonshire Green

Artist Placeholder

Da Rico Saturday / Queens Social Club

Dan-Mangan

Dan Mangan Saturday / Sheffield Cathedral

RODIGAN-WEB

David Rodigan Friday / O2 Academy

Dawn-Penn

Dawn Penn Saturday / Main Stage

Artist Placeholder

Dego Saturday / Queens Social Club

Denis-Sulta

Denis Sulta Saturday / Code

Ekkah

Ekkah Friday / The Harley

The-Enemy

The Enemy Friday / The Leadmill

exmagician

exmagician Sunday / Devonshire Green

Field-Music

Field Music Saturday / The Folk Forest

fish

Fish Saturday / The Leadmill

Fleetmac Wood-0004

Fleetmac Wood Sunday / Fusion

Floorplan

Floorplan Friday / Hope Works

FYI-Chris

FYI Chris Friday / Code

Gaz-Coombes

Gaz Coombes Sunday / The Leadmill

George-Clinton

George Clinton Parliament Funkadelic Saturday / Main Stage

Goldie

Goldie Saturday / Plug

Gwenno

Gwenno Sunday / The Folk Forest

high-tyde

High Tyde Saturday / The Leadmill

Holly-Macve

Holly Macve Sunday / Devonshire Green

Holy-Esque

Holy Esque Saturday / Devonshire Green

Jane-Weaver

Jane Weaver Sunday / The Folk Forest

Jasper-James

Jasper James Friday / Code

Jurassic-5

Jurassic 5 Sunday / Main Stage

Artist Placeholder

JVC Saturday / Queens Social Club

Kelis

Kelis Saturday / Main Stage

KOG-and-the-Zongo-Brigade

KOG and the Zongo Brigade Friday / Main Stage

Kuenta-i-Tambu

Kuenta i Tambu Sunday / Devonshire Green

Last-Japan

Last Japan Saturday / Plug

Laura-J-Martin

Laura J Martin Saturday / The Folk Forest

Leon-Vynehall

Leon Vynehall Saturday / Hope Works

Levelz

Levelz Friday / Yellow Arch Studios

Little-Comets

Little Comets Saturday / Main Stage

Logan-Sama

Logan Sama Saturday / Plug

Marquis-Hawkes

Marquis Hawkes Saturday / Code

Artist Placeholder

Matrixxman Friday / The Night Kitchen

Meilyr-Jones

Meilyr Jones Friday / Sheffield Cathedral

Miles-From-Kinshasa

Miles From Kinshasa Saturday / The Harley

Moon-Duo

Moon Duo Sunday / Sheffield Cathedral

Mr-Scruff

Mr Scruff & MC Kwasi Thursday / The Leadmill

Mt-Wolf

Mt Wolf Saturday / Sheffield Cathedral

Mumdance

Mumdance Saturday / The Night Kitchen

My-Nu-Leng

My Nu Leng Saturday / O2 Academy

Mystery-Jets

Mystery Jets Saturday / Devonshire Green

NARCS

NARCS Saturday / City Hall

Artist Placeholder

Nice Like Rice Friday / Queens Social Club

Norman-Jay

Norman Jay MBE Sunday / Foundry

Novelist

Novelist Friday / O2 Academy

P-Money

P Money Saturday / Plug

Paleman

Paleman Friday / Plug

Paranoid-London

Paranoid London Friday / The Night Kitchen

Artist Placeholder

Pareidolia Saturday / Queens Social Club

Pinch

Pinch Saturday / The Night Kitchen

Pure-Bathing-Culture

Pure Bathing Culture Sunday / Sheffield Cathedral

Quantic 02 0

Quantic (DJ) Sunday / The Harley

Quantic 02 0

Quantic (live) Sunday / Devonshire Green

Randall

Randall Saturday / The Night Kitchen

Rita-Maia1

Rita Maia Saturday / Queens Social Club

Roseau

Roseau Saturday / The Harley

Rukhsana-Merrise

Rukhsana Merrise Sunday / Sheffield Cathedral

Saif-Mode

Saif Mode Saturday / The Harley

Scuba

Scuba Friday / Code

Shining

Shining Saturday / City Hall

Skream

Skream Saturday / Code

Sticky-Blood

Sticky Blood Friday / O2 Academy

Sundara-Karma

Sundara Karma Saturday / The Leadmill

Teleman

Teleman Saturday / The Folk Forest

The-Mouse-Outfit

The Mouse Outfit Saturday / Yellow Arch Studios

Thomas-Truax

Thomas Truax Sunday / The Folk Forest

Toddla-T

Toddla T Friday / O2 Academy

Tom-Trago

Tom Trago Saturday / Hope Works

Toucans-3

Toucans Saturday / Sheffield Cathedral

Trash

Trash Sunday / Queens Social Club

Yndi-Halda

Yndi Halda Saturday / City Hall

Zed-Bias

Zed Bias Friday / Plug

Zuzu

Zuzu Friday / The Leadmill